«Воля народу» розробила нову ініціативу, направлену на соціальний захист чорнобильців

7 Липень, 2017 - 10:50

За ініціативи народного депутата Володимира Литвина (депгрупа “Воля народу”) на розгляд Верховної Ради подано законопроект про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", яким пропонується владнати питання видачі посвідчень постраждалим громадянам, які проживали на території зони посиленого радіологічного контролю.

“Необхідність внесення змін зумовлена чисельними зверненнями громадян до судових інстанцій щодо видачі посвідчень постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, громадянам, які проживали на території зони посиленого радіологічного контролю та мали статус потерпілих категорії 4”, – йдеться у пояснювальній записці.

Оскільки у 2014 році у законі були виключенні певні пункти, “чорнобильці” втратили право на отримання пільг та компенсаційних виплат, передбачених законом «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Серед тих, кого стосувалися зміни, є інваліди та онкохворі, чиї захворювання виникли через вплив Чорнобильської катастрофи.

Тож запропоновані зміни дозволять “чорнобильцям” отримати (точніше відновити) статус потерпілих, а також посвідчення відповідної категорії і користуватися пільгами, встановленими законом.

Теги: