“Воля народу” відстояла інтереси діячів культури під час прийняття закону 7466 щодо авторських та суміжних прав

15 Травень, 2018 - 13:22

Верховна Рада прийняла в цілому закон 7466 щодо управління майновими правами правовласників у сфері авторського і суміжних прав у компромісній редакції, на чому наголошувала депутатська група “Воля народу”. 

Народний депутат із групи «Воля народу» Євген Рибчинський після голосування підкреслив важливість прийнятого рішення. “З прийнятими правками цей закон дає мотивацію для авторів створювати нові твори. Він може вивести Україну на зовсім інші позиції у сфері інвестмента. Адже у деяких країнах до 70% валового продукту – це інтелектуальне право. Наприклад, ми користуємося “Майкрософтом” – це мільярди, що надходять до казни США. Білоруси створили гру “Танки”, яка заробляє мільярди для держбюджету. Ми можемо також створювати свої “майкрософти” та ігри. Відсьогодні розпочинається новий процес – процес зрощування нової генерації творців. Але ми і далі будемо боротися за права авторів”, – повідомив політик під час брифінгу. 

Раніше, під час ранкового виступу з трибуни парламенту Євген Рибчинський розкритикував некоректно прописаний у проекті алгоритм нарахування авторам їхньої винагороди, яку мав сплачувати кінцевий споживач. “ У документі спробували поєднати непоєднуване, а саме бажаючих отримати гонорари з небажаючих їх платити. І текст, який з’явився на сайті ВР, повністю відповідав вимогам мовників, тобто олігархів, але був повністю неприйнятним для авторської спільноти та власників авторських та суміжних прав. Тому що передбачалися нарахування авторам авторського винагородження не з доходу користувачів, отриманих від використання ТВ та радіо об’єктів авторського права, а чомусь з кінцевих споживачів: слухачів та глядачів, тобто з народу України, нас з вами. Це могло скінчитися погано не лише для українських митців, а й для українського товаровиробника взагалі”, - наголошував він.
 
Нагадаємо, вчора під час засідання Погоджувальної ради очільник депутатської групи “Воля народу” Ярослав Москаленко попередив, що подана до другого читання редакція 7466 у разі прийняття може лишити діячів культури без гонорарів.