«Воля народу» вимагає зберегти мораторій на експорт лісу-кругляку

2 Липень, 2018 - 13:03

Умови виділення нашій державі 1 мільярду євро макрофінансової допомоги згідно з рішенням Ради ЄС до цього часу невідомі й можуть нести ризики для національних інтересів України. Про це на погоджувальній раді у парламенті заявив народний депутат від групи «Воля народу» Євген Рибчинський.

Він нагадав, що макрофінансова допомога фактично є кредитом. «Ми і досі не ознайомлені з умовами, за якими Європейський Союз погоджується надати Україні мільярд, – зауважив він. – Нагадаю, що останній транш у розмірі 600 мільйонів євро нам так і не виплатили. Чому? А тому що ми не дали зняти мораторій на експорт лісу-кругляку. Тому що українці стали на захист свого стратегічного багатства».

За інформацію народного депутата, лише за минулий рік експорт українських меблів зріс на 36,3%. «Депутатська група «Воля народу» вимагає, аби питання лісу-кругляку раптом не винирнуло у тексті нового Меморандуму. Ми маємо нарешті позбавитися ганебного статусу сировинного придатку і почати захищати національні інтереси України і нашого національного товаровиробника», – наголосив Євген Рибчинський.

Нардеп також зазначив, що Україна до 2020 ріку вже повинна повернути кредиторам близько 20 млрд. доларів державного та гарантованого державою валютного боргу. Ще 5 млрд. доларів становить борг державних компаній.