«Воля народу» виступає за продовження мораторію на продаж землі – Сергій Шахов

17 Грудень, 2018 - 13:10

В останній у 2018 році пленарний тиждень Верховна Рада має вирішити всі питання, які заборгувала аграріям. На цьому наголосив Сергій Шахов (депгрупа “Воля народу”) під час погоджувальної ради. “Сільське господарство і українські селяни це заслужили. Адже у цьому році маємо рекордний урожай за всі роки незалежності. По зерновим культурам це більше, ніж 70 млн т. Українське село, а також наші металурги і наші заробітчани утримали гривню і не дали їй скотитися у прірву”, – зазначив він. 

Але разом з високим врожаєм, констатував політик, зростають ціни на продукти. Так, ціна хліба виросла майже на 20% і загалом вартість соціальних сортів хліба прирівнялась до цін Польщі та Литви. Українці половину своїх доходів витрачають на споживання, наголосив С. Шахов. 

На думку парламентаря, ситуацію, що склалася, можна виправити шляхом підтримки і розвитку аграрної сфери. “Держава має забезпечити українців продуктами за рахунок доступних цін і подальшого розвитку аграрної сфери. Саме тому наш обов'язок – включити до порядку денного законопроект 9162 про основні засади державної аграрної політики та державної політики сільського розвитку, а також проголосувати за проекти 6527-д про сільськогосподарську кооперацію, 7118-1 щодо управління земельними ресурсами в ОТГ і 8121 – зміни до Земельного кодексу щодо протидії рейдерству”, – наполіг він. 

“І найголовніше, колеги, ми маємо продовжити мораторій на продаж землі. Під час виборів президента і парламенту, захистити українців і зберегти їхнє багатство від олігархів-латифундистів”, – додав політик. 

Теги: