«Воля народу» виступає за якнайшвидше згортання програми співпраці з МВФ

10 Квітень, 2017 - 14:08

Депутатська група «Воля народу» виступає за якнайшвидше згортання програми співпраці з МВФ. На цьому на Погоджувальній раді депутатських фракцій і груп заявив представник групи, народний депутат Євген Рибчинський.

«Позиція “Волі народу” – якнайшвидше згортати програму співпраці з МВФ і зосередитися на розбудові реального сектору економіки і розвитку підприємництва. Це єдиний можливий шлях розвитку країни», - заявив політик.

За його словами, співпраця з МВФ може бути корисною, але тільки на середньостроковий період – до 10 років. Саме таким шляхом пішли країни Центральної і Східної Європи. «Ці країни першими серед країн регіону відмовились від фінансової допомоги МВФ і перейшли на безкредитну співпрацю з Фондом», - зауважив він.

Натомість більш довгий термін, зауважив політик, може призвести до повної залежності економік від донорів, їхню переорієнтацію на імпортозалежність і доларизацію. Прикладом цього є країни Латинської Америки та Східної Азії. «Наша робота з МВФ триває вже 23 роки з 1994 року. Таким чином, ми пішли шляхом країн Африки та Латинської Америки, економіки яких стали залежними від зовнішнього впливу. А це зовсім не те, чого прагне український народ», - сказав Є.Рибчинський.

Представник «Волі народу» висловив невдоволення тим, що в оновленому Меморандумі співпраці з МВФ 60% зобов’язань покладені на Верховну Раду. «Меморандум підписаний президентом, прем’єр-міністром, міністром фінансів і головою НБУ. Жоден представник парламенту ні на стадії переговорів, ні на стадії фіналізації документу задіяний не був. Фактично нас без нас одружили», - підкреслив народний обранець.

«Тож не важко спрогнозувати, що терміни виконання Меморандуму дотримані не будуть», - зазначив Євген Рибчинський.