“Воля народу” закликає не знімати мораторій на продаж землі – Сергій Лабазюк

5 Грудень, 2017 - 11:19

На пленарному засіданні Верховної Ради народний депутат Сергій Лабазюк заявив, що позиція депутатської групи “Воля народу” щодо відкриття ринку землі незмінна: “У питанні “Бути чи не бути ринку землі” Україна йде фактично по мінному полю. Одна помилка і через необачність буде знівельований весь потенціал, яким наразі володіє країна. В один момент можна знищити можливості держави завойовувати статус житниці Європи. Як у депутатській групі “Воля народу”, так і в профільному комітеті переконані – сьогодні Україна не готова до зняття мораторію на продаж землі. Мораторій потрібно продовжувати”, – наголосив він під час виступу. 

Парламентарій уточнив, що потрібно зробити для відкриття ринку землі: “Треба завершити інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення, провести загальнонаціональну нормативно-грошову оцінку землі та вдосконалити процедуру реєстрації землі. І головне – створити рівні умови на ринку, щоб власник почувався власником. Треба звести до мінімуму пусті балачки, прибрати політичні спекуляції. Саме піар на цій темі загальмував процес прийняття потрібних актів. Наше завдання – забезпечити рівні можливості для всіх гравців ринку”. 

Також політик додав, що подібна ситуація наразі склалася із лісовим господарством. “Нещодавно на засіданні Кабміну було схвалено проект “Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року”. Він кардинально відрізняється від варіанта, який пройшов громадські слухання і був схвалений профспілками. Із документу виходить, що Кабмін стане новим розпорядником лісової галузі. І тут знову ризик у ліквідації державних лісогосподарських підприємств, як самостійного суб’єкта господарювання. Тому стратегія має бути повністю переглянута з урахуванням пропозицій громадських організацій”, – зазначив він.

“Депутатська група “Воля народу” вважає, що такі важливі економічні реформи потрібно проводити лише з холодним розумом. Адже це ключові позиції і питання національної безпеки України”, – резюмував Сергій Лабазюк.

Теги: