«Воля народу» закликає парламент в наступному році прийняти закони про антикорупційний суд і ринок землі

18 Грудень, 2017 - 13:40

На засіданні Погоджувальної ради представник депутатської групи «Воля народу» Євген Рибчинський закликав Верховну Раду не збавляти темп роботи, взятий у цьому році.

“Вчасне прийняття бюджету-2018 дозволило громадам по всій Україні приступити до формування власних локальних бюджетів. Таким чином Верховна Рада дала можливість місцевому самоврядуванню провести бюджетний процес у нормальному, робочому режимі. У руслі реформи децентралізації – це важливо. Важливо і те, що ми змогли відстояти пільги деяким категоріям громадян на послуги ЖКГ. На майже 900 млн грн була збільшена освітня субвенція для фінансування ПТУ та коледжів. Уряд та парламент дали сигнали, що готові дослухатися до громад. Це вселяє надію, що децентралізація триватиме і далі”, – зазначив політик у своєму виступі.

На його думку, попри критику і низький рейтинг рівня довіри до парламенту, нинішнє скликання стало одним із найрезультативніших. “Знаходяться голоси на всі вкрай важливі країні законопроекти. Лише цієї осені ми провели освітню, медичну, пенсійну та судову реформи. За основу ухвалили новий виборчий кодекс. Шкода, що депутати не спромоглися відкликати свій старий законопроект про антикорупційний суд №6011. Наступного року ми маємо це зробити, щоб консолідувати фракції та групи, і припинити маніпуляції навколо цієї теми”, – запевнив він.

Серед іншого, Євген Рибчинський вважає, що терміново потрібно закрити всі кадрові питання: “У першу чергу це стосується крісла міністра охорони здоров’я. Ми ніяк не вирішимо, яким має бути склад ЦВК. Понад півроку фактично відсутній керівник Нацбанку. Не можна лишати половину країни у статусі виконуючих обов’язки”.

З приємного він відзначив прийняття закону про мовні квоти, що буквально виніс на перший план плеяду нових українських виконавців, зростання частки україномовних пісень на радіо. Вірним назвав рішення святкування католицького Різдва на державному рівні. 

“Депутатська група “Воля народу” закликає парламент у наступному році не збавляти темп своєї роботи і визначитися щодо ринку землі, яка є нашим останнім і найціннішим ресурсом. А ще чекає – зменшення податків на бізнес, позбавлення громадянства за сепаратизм і державну зраду, нові економічні реформи і реформи у гуманітарній сфері. Роботи не початий край. Зволікати не маємо права”, – закликав колег парламентарій.