«Воля народу» закликає справедливо підійти до перерахунку пенсій для всіх груп пенсіонерів

12 Березень, 2018 - 14:48

Депутатська група "Воля народу" вимагає від влади подати до парламенту зміни до пенсійної реформи, які б виправили всі помилки минулорічного перерахунку пенсій. Про це на погоджувальній раді заявив представник групи, народний депутат Євген Рибчинський.

"Ми хочемо бачити у парламенті зміни до пенсійної реформи, заявлені нещодавно. Адже 3 мільйони пенсіонерів, які працювали все життя і мають вагомий стаж, отримали мізерні, просто образливі надбавки. У багатьох пенсіонерів ці надбавки просто з’їла інфляція", - заявив він.

Також політик відзначив несправедливіть про людей, які отримують спецпенсії. "Не йдеться про колишніх депутатів, суддів чи прокурорів. Мова про журналістів державних ЗМІ, службовців органів місцевого самоврядування, науковців обласного та районного рівнів, вони мають істотно нижчі за середні показники пенсії. Ці категорії отримували низькі заробітні плати, платили підвищений єдиний соцвнесок, все своє життя відпрацювали за фахом, сподіваючись на гарантований державою соціальний захист, а сьогодні вони просто позбавлені перерахунку", - зауважив Є.Рибчинський.

"Слава Богу ми хоч завтра відкриваємо день важливими законопроектами щодо соціального захисту військовослужбовців у частині встановлення групи інвалідності і нарахування пенсій. Дійсно, це дуже необхідні ініціативи. Але знову вони зачіпають проблеми лише частково. Приміром, взяти ситуацію з пенсіями військовослужбовців. Ми всі добре пам’ятаємо численні мітинги під Верховною Радою, і під Кабінетом Міністрів. Ветерани вимагали перерахувати свої пенсії. Урядом було прийняте тимчасове рішення – урядова постанова №103. Але вона не влаштовує більшість ветеранів через несправедливість поетапного підняття, виписаного в цій постанові. Не можуть пенсії виплачуватися в розстрочку. Як це пояснити уряду знає напевне тільки МВФ", - додав він.

На його переконання, сьогодні необхідно прийняття нового принципового закону про соцзахист. "Проте під куполом цей закон від Мінсоцполітики ніхто так і не побачив. На нашому комітеті у справах ветеранів і учасників АТО також. Якщо міністр соцполітики не порається зі свою роботою, нехай подає у відставку. Ветерани війни не мають чекати манни небесної в той час, як міністерство не може узгодити якісь положення з колегамі по Кабміну. Депутатська група «Воля народу» закликає знайти в уряді узгоджене бачення щодо відповідного законопроекту та терміново його подати до Верховної Ради", - заявив він.