Ярослав Москаленко ініціює законопроект для розвитку альтернативної енергетики

1 Квітень, 2014 - 14:24

Уповноважений депутатської групи "Суверенна європейська Україна" Ярослав Москаленко пропонує зробити відновлювальну енергетику доступнішою для споживачів. З цією метою у Верховній Раді зареєстровано законопроект №4596 “Про внесення змін до Закону України “Про електроенергетику” (щодо стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії), співавтором якого також виступив Володимир Полочанінов (ВО "Батьківщина).

Зокрема, пропонується запровадити диференційований підхід у формуванні вартості електроенергії, виробленої на сонячних електростанціях. Більша потужність (понад 10 МВт) - менша ціна кВт-год. Як зазначено у пояснювальній записці, аналогічний механізм ціноутворення активно застосовується у країнах ЄС і дає позитивний результат.

Разом з тим, зазначають парламентарії, в Україні діє «зелений» тариф, який в 2–4 рази перевищує рівень відповідних тарифів в країнах Євросоюзу. "Достатньо високий рівень «зеленого» тарифу для вказаних об’єктів призводить до отримання необгрунтованих надприбутків власниками електростанцій, які використовують енергію сонця, та створює надлишкове цінове навантаження для споживачів електричної енергії України, яке буде надалі стрімко зростати з введенням в експлуатацію нових сонячних електростанцій", - відзначено у поясненнях.