Ярослав Москаленко наполягає на внесенні готових до розгляду “чорнобильских” законопроектів до порядку денного

22 Квітень, 2019 - 13:50

Надважливі “чорнобильські” законопроекти, на які зачекалися ліквідатори та постраждалі від катастрофи на ЧАЕС, давно готові до розгляду, але з різних причин відкладені. На доцільності їхнього прийняття саме цього пленарного тижня наполягає народний депутат і голова депгрупи “Воля народу” Ярослав Москаленко. 

“Президенти змінюються, а ставлення влади в країні до ліквідаторів та постраждалих від катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції у всіх однаково байдуже. У цю п’ятницю ми вшановуємо 33 річницю Чорнобильської катастрофи”, – зазначив він на Погоджувальній раді. 

Парламентарій перерахував, які проекти негайно потрібно повернути до сесійної зали і розглянути.

 “Нагадаю лишень, як на догоду позиції екс-міністра фінансів пані Яресько свого часу президентом Порошенком був заветований надважливий для чорнобильців законопроект 2093, який у сесійній залі був прийнятий у 261 голос. Максимально виважений, з урахуванням складної бюджетної ситуації в країні, але при цьому врахованими потребами і ліквідаторів, і постраждалих. Закон так і не вступив у дію”, – нагадав політик. 

“Я буду кожного нового посадовця та топ-чиновника довбати, доки ставлення до проблеми чорнобильців  не зміниться”, – відзначив він. 

“Абсолютно логічним на цьому пленарному тижні було б розглянути низку законопроектів, готових до розгляду. Це 6230 щодо виплати грошової компенсації на харчування дітей-чорнобильців, 6656 щодо соціального захисту учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Обидва проголосовані за основу”, – вважає Ярослав Москаленко.

На думку політика, профільним міністрам саме час доповісти щодо соціальної політики у чорнобильському напрямку.

“На годині запитань до уряду закликаю міністрів соціальної політики та міністра екології прозвітуватись, що саме за останній час зроблено по чорнобильському напряму. Уряду працює вже три роки і я думаю, урядовцям буде що доповісти”, – підсумував Ярослав Москаленко.