Ярослав Москаленко: «Референдум з децентралізації можливий тільки після інавгурації п’ятого президента України»

2 Травень, 2014 - 09:27

Жорстка централізація і непрозорий розподіл централізованого бюджету обмежує можливості економічного й соціального розвитку кожного регіону з максимальним врахуванням всіх його сильних і слабких сторін. Надмірна централізація – і в питаннях управління, і в питаннях бюджету – дуже гальмує розвиток регіонів. Про це журналістам заявив уповноважений депутатської групи «Суверенна європейська Україна» Ярослав Москаленко з приводу обговорення на засіданні РНБО та на вівторковому засіданні ВР питання про всеукраїнський референдум.

 Політик переконаний, що децентралізація керівних повноважень на користь місцевих громад – питання давно назріле і вже нагальне.

За його словами, владою шукається бездоганний правовий механізм, аби і референдум, і його результати були і легітимними, і корисними для України, для загальної стабілізації ситуації. 

«Наша група схвалює дуже виважений підхід влади до цієї проблеми. Адже право підписувати будь-які постанови про референдум має тільки президент. Той, котрого країна обере або 25 травня, або на другому турі, 15 червня. Отже, зараз легітимною буде хіба всебічна технічна підготовка такого референдуму. А сам референдум можливий тільки після інавгурації п’ятого президента України» - заявив Я.Москаленко. 

Нагадаємо, заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера заявив, що «виконувач обов'язків президента України не має права видавати указ про призначення всеукраїнського референдуму жодного, зокрема і за народної ініціативи». Магера зазначив, що, відповідно до Конституції, Верховна Рада може призначати референдум, однак винятково щодо питання зміни території України.