Ярослав Москаленко закликав парламент до ефективної роботи, щоб повернути довіру людей

3 Вересень, 2018 - 14:05

Голова депутатської групи “Воля народу” Ярослав Москаленко закликав Верховну Раду під час нової сесії вирішити питання незаконної вирубки лісів та авто на єврореєстрації, забезпечити умови для гідного ринку праці, а також поставити крапку в питанні нового складу ЦВК. Про це він заявив на Погоджувальній раді.

Політик зазначив, що час плине, а старі проблеми так і лишаються без вирішення. Такий висновок він зробив під час депутатських канікул, займаючись справами свого округу. “Яку я спостерігаю трансформацію? Суспільство уже нічого не чекає від влади. Люди не просять і не звертаються, тому що не вірять, що влада буде їх вирішувати. Чи то повна некомпетентність чиновників на місцях, чи проста бездіяльність. Суспільство активне, воно повсюди виявляє численні порушення і зловживання. З цим звертається до влади, а у відповідь зазвичай отримує лише відписки. Людей дратує слово «реформа», бо поки усі реформи лише нагромадили ще більшу купу проблем. Доки ніхто на місцях не може дати алгоритму дій і схем впровадження реформ, громада весь цей нелегкий шлях проходить сама”, – пояснив народни депутат. 

Парламентарій озвучив ті реальні проблеми, на яких у першу чергу варто зупинитися, і які гальмують впровадження тих самих реформ.  

“Перше, це – вирубка лісів. Мораторій на експорт лісу-кругляку. Він ніби і є, а ліс-кругляк все ж іде за кордон. Які закони, які нормативні акти треба ще запровадити, щоб припинився контрабандний вивіз? Кого і чим замотивувати, щоб кругляк залишався у нас? Доки ми намагаємось змусити Європу зайти на територію України зі своїми підприємствами, створити тут робочі місця, весь український кругляк лежить на складах у Польщі. І лісники тут ні до чого, на них штучно намагаються перекласти проблему, вони роблять свою роботу. А от, питання саме в контрабанді: митниках, які за цим стоять, і залізниці, на чиїх вагонах їде український кругляк закордон”.

Серед інших питань, які потребують законодавчого підґрунтя, це – “євробляхи” і ринок землі: “Жодна статистика вам не скаже, скільки ж реально в Україні авто на європейських номерах. Лише за останній рік в країні залишилося більше 138 тисяч машин, що в 2,6 рази більше, ніж торік. Більшість людей купили ці авто чи не за останні свої збереження і зараз підвішені зі своїм надбанням у повітрі. Нам негайно потрібно розглянути законопроекти 8487 та 8488 у другому читанні. Далі - земельна реформа. Хочу зачепити тему мораторію на продаж землі. Всі ви добре знаєте про рішення Європейського суду з прав людини, що визнав мораторій незаконним. Фактично у парламенту лишається менше трьох місяців, аби прийняти закон про ринок землі та інші необхідні законопроекти”. 

Також він нагадав, яка сумна картина в Україні щодо ринку праці і заробітчан: на постійній основі за кордоном працевлаштувалися понад 3,2 млн людей, а разом із сезонними працівниками це становитиме до 9 млн українців. Замість введення нових тарифів, ставок, сертифікацій та обмежень, потрібно полегшувати і підтримувати підприємницьку діяльність, пропонувати гідні умови праці, конкурентну середню зарплатню і покращити клімат підприємництву. 

Наприкінці Ярослав Москаленко додав, що питання підвищення тарифів на газ та електроенергію також лежать у площині Верховної Ради: “Парламент не може стояти осторонь. Я вважаю, що негайно потрібно заслухати уряд і приймати спільне рішення, розуміючи складність взаємозв’язку необхідного траншу МВФ з підняттям тарифу на газ”. 

Те саме стосується бюджету та обрання членів ЦВК. Парламентарій закликав колег консолідуватися та розпочати обговорення.  

“Негайно потрібно розпочати дискусію в парламенті відносно бюджету. Рахункова палата за результатами аналізу показників за перше півріччя цього року констатує ризики невиконання держбюджету на 2018 рік. План доходів загального фонду держбюджету в першому півріччі не виконаний на 15 млрд грн, а заборгованість підприємств з виплати зарплати досягла 2,7 млрд грн. І призначення членів ЦВК. Нинішній склад ЦВК, легітимність якого під питанням, гальмує децентралізацію, заблокувавши проведення виборів в численних ОТГ 1 грудня. А попереду дві національні кампанії виборів президента і народних депутатів”,  – додав він.