За ініціативи Володимира Дудки ще одна група журналістів навчилась надавати домедичну допомогу в умовах бойових дій

16 Серпень, 2014 - 12:14

За ініціативи народного депутата із групи «Суверенна європейська Україна», голови Всеукраїнської громадської організації «Український фонд «Здоров’я» Володимира Дудки  15 серпня 2014 року відбувся другий практичний тренінг з надання домедичної допомоги в умовах бойових дій для журналістів, операторів та фотокореспондентів. За словами В.Дудки, Український фонд «Здоров’я» вже четвертий рік реалізовує проект «Я можу врятувати життя!», в рамках якого вчить навичок домедичної допомоги школярів та студентів. Утім, зважаючи на антитерористичну  операцію на сході країни, програма навчання була адаптована під потреби  військовослужбовців - зараз проект реалізується в українському війську.  

«Цей тренінг із розряду винятків, адже сьогодні наша буденна праця - це навчання військових перед відправкою у зону АТО. Утім, оскільки журналісти в силу специфіки своєї професії та в силу своєї життєвої позиції, як правило,  опиняються у найгарячіших точках, ми проводимо окремі тренінги для кореспондентів, операторів, фотографів. Три тижні тому ми вже проводили такий тренінг. Тоді бажаючих узяти в ньому участь було більше, ніж ми могли навчити. На прохання самих журналістів ми проводимо ще одне таке навчання», - сказав голова Українського фонду «Здоров`я» Володимир Дудка.  

Насамперед  велику увагу інструктори приділили зупинці кровотеч та правилам накладання джгута. «За словами медиків і волонтерів, які працюють у зоні АТО, а у четвер були присутні на засіданні парламентського комітету з питань охорони здоров’я, у нас зараз дуже багато ампутацій через те, що часто військові не вміють зупиняти кровотечі на полі бою, не розрізняють їх. В результаті джгути накладаються часто не за показаннями і неправильно, що призводить до втрати кінцівки», - наголосив В.Дудка, акцентуючи увагу на важливості елементарних навичок надання домедичної допомоги. «Навіть те, що джгут не можна намотувати на приклад не всі знають», - зауважив депутат.

 

Крім зупинки кровотеч журналісти навчились дбати про власну безпеку, надаючи допомогу потерпілому, евакуйовувати пораненого у безпечне місце, робити закритий масаж серця, забезпечувати прохідність дихальних шляхів потерпілого. Окремо інструктори розповіли що може бути в аптечці у пораненого і як це використовувати, а також що має бути в індивідуальній аптечці при собі.

Особливістю цього навчання стало заняття з фахівцем, який ознайомив слухачів курсу із базовими  правилами першої психологічної допомоги у екстрених ситуаціях.

За словами В.Дудки, якщо буде необхідність, організатори проведуть ще одне практичне навчання з домедичної допомоги в умовах бойових дій для медійників, адже ці прості навички допомагають зберегти здоров’я і врятувати життя.

Теги: