Закон “Про реінтеграцію Донбасу” потрібно було приймати давно – Сергій Лабазюк

4 Жовтень, 2017 - 16:11

Народний депутат Сергій Лабазюк (депгрупа “Воля народу”) вважає, що законопроект “Про реінтеграцію Донбасу” потрібно було приймати давно, бо цей документ регулюватиме всі дії стосовно тимчасово окупованих територій. 

“Нам потрібно рухатися далі – узаконювати ситуацію, яка є на Донбасі, вводити її в рамки діючої Конституції. Нам потрібно узаконювати стосунки окупованої території з неокупованою в частині підтримки громадян, системи управління, визначатися з остаточною позицією статусу Донбасу. Як буде прописаний закон, так ми будемо бачити, як нам далі рухатися”, – сказав він в ефірі телеканалу “Прямий”.

Політик зазначив, що поки “Воля народу” не визначилася з голосуванням щодо законопроекту, бо не ознайомлена з текстом, але має позицію стосовно деяких пунктів, які точно будуть у документі. 

“Ми погоджуємо ввведення миротворчих військ. Однак вони мають стояти не між Україною й окупованою територією, а виключно на кордоні між Україною і Росією. Навіть, щоб отримати летальну зброю, ми зі свого боку повинні ввести це в рамках закону – тобто прописати це в законопроекті. Якщо ми визнаємо, що йде війна, то муситимемо ввести військовий стан. А це політичні й економічні наслідки для всієї країни. Це вагомі ризики. Оголосивши військовий стан навіть лише на території Донецької та Луганської областей, ми не зможемо говорити про стабільну економічну ситуацію або елементарне підвищення пенсій. Якщо юридично ми приймаємо війну з Росією, то ми маємо ризик мати війну по всій території України”, – зауважив парламентарій. 

Теги: