Законодавчі прогалини дають змогу дрібним фірмам гальмувати багатомільйонні тендери - Анатолій Гіршфельд

25 Липень, 2017 - 10:58

 Про це йдеться у статті народного депутата Анатолія Гіршфельда (депгрупа “Воля народу”) в газеті “Урядовий кур’єр”.

Автор статті попереджає, що такі вітчизняні гіганти, як Миколаївський завод «Екватор», Крюківський вагонобудівний, Харківський завод транспортного обладнання, Дніпропетровський стрілочний, Дніпродзержинський сталеливарний заводи та інші можуть стати банкрутами, а їхні працівники залишаться без роботи через шахрайські схеми непомітних фірм із сумнівною репутацією. Мета останніх – загальмувати процедури закупівель, намагаючись заволодіти замовленням або не допустити завершення тендерної процедури укладенням договорів з національними виробниками за результатами акцепту. Внаслідок цього промислові підприємства вже зазнали мільйонних збитків через накопичення придбаних і не використаних сировини й матеріалів.

Лише цього року, за інформацією системи ProZorro, такі фірми загальмували десятки тендерів ПАТ «Укрзалізниця». Деякі процедури закупівель, оголошені замовниками ще в березні, тривають досі. Через це зривають строки виконання планів закупівель замовників, і товаровиробники втрачають час, необхідний на виконання замовлення, а іноді й саме замовлення. Це дестабілізує закупівлі і стає однією з головних причин невиконання Програми оновлення рухомого складу  до 2021 року. Логічним наслідком цього буде те, що “Укрзалізниця” не зможе повноцінно забезпечити реалізацію економічних цілей держави.

Немає сумніву, що такі навмисні підривні дії проти економічних  об’єктів, а також державних інфраструктурних монополістів спричиняють ослаблення економіки і мають ознаки диверсії у гібридній війні проти України.

“Лише об’єднавши зусилля, уряд, СБУ, РНБО, Мінекономрозвитку, Мінінфраструктури, Мін’юст, бізнес і державні компанії забезпечать виконання  Закону України «Про публічні закупівлі» та системи ProZorro. А експерти національного комітету з промислового розвитку вже запропонували внести зміни до статті 16 закону в частині кваліфікаційних критеріїв, які нададуть українським виробникам більше переваг на тендерах і не дадуть змоги брати участь у закупівлях тендерним диверсантам”, – йдеться у статті.