Земля завжди буде цінним капіталом – Сергій Лабазюк

12 Квітень, 2017 - 19:18

Народний депутат із групи «Воля народу» Сергій Лабазюк вважає неминучим відкриття ринку землі. Водночас політик підкреслює, що для його запровадження потрібно нівелювати низку ризиків на законодавчому рівні.

“Ми маємо людям відверто сказати, що ринок землі буде. Питання в тому, що він має наступити після конкретних дій з нашого боку. Поки ми бачимо, яка кількість проектів не прийнята на законодавчому ринку. Через те, що немає ряду законодавчих ініціатив, які мали б бути, ми маємо загрозу, що відкривши ринок землі, у нас її скуплять за безцінь і буде як у прибалтів – німці й американці скупили землю і здають її в суборенду. А щоб прийняти всі закони не вистачає політичної волі”, - заявив парламентар в ефірі телеканалу “Рада”. 

“Якщо у травні-червні буде прийняте рішення про ринок землі, то ми матимемо, за прогнозами експертів,  не більше однієї тисячі доларів за гектар. Це далеко не об’єктивна ціна, яка може задовольнити власників земельного паю. Чому в Україні ціна має бути дешевше, ніж у Німеччині у десять разів? Невже найкращий чорнозем Європи може стільки коштувати? На жаль, ми маємо сьогодні таку картину”, - повідомив він. 

Також політик розповів, як коливатиметься і від чого залежить вартість землі. “Якщо спочатку поступить у продаж державна земля, а її суттєво менше, звичайно, на неї ціна буде вища. Бо ринок потребує більше землі, буде ажіотаж, буде конкуренція і буде ціна підвищена. А коли вийдуть на ринок власники земельних паїв, тоді точно ціна спадатиме, тому що буде на ринку більше землі. Якщо юридичні особи не матимуть права купувати землю – ціна буде мізерна”, - пояснив він суть питання. 

Сергій Лабазюк довів, що земля завжди була і буде цінним капіталом, незалежно від інших факторів. “За останні десять років аграрна галузь розвивалася і давала позитивні тенденції, створила нові робочі місця, збільшила надходження до бюджету. Це при тому, що немає ринку землі і є мораторій! А що отримали власники паїв, тобто селяни? Орендна плата за останні десяток років зросла з 1,5% до 10%. Вона може бути і ще вищою, але для цього потрібна стабільність для агровиробників. Тобто власник земельного паю щороку стабільно отримує в середьому дві тисячі гривень орендної плати. Ключове тут – це дохід щороку і земля буде здорожчувати щороку. А з нею й оренда плата буде рости. Земля дешевіти не буде”, - запевнив політик. 

Теги: