Звіт щодо реалізації спільної ініціативи депутатів ДГ «СЄУ» - «Збережи життя солдату»

17 Вересень, 2014 - 12:07

«Збережи життя солдату» - спільна ініціатива народних депутатів України фракції «Суверенна європейська Україна». Основне завдання ініціативи - забезпечити наших військових модернізованими засобами персонального захисту задля безпечного виконання завдань під час служби і успішного повернення додому.  Це не перша ініціатива представників "Суверенної європейської України" стосовно допомоги армії.

Ще 11 березня, народні депутати Ігор Єремеєв, Степан Івахів, Сергій Мартиняк, Сергій Лабазюк, Володимир Литвин, Ярослав Москаленко, Іван Фурсін одними із перших перерахували на рахунок  Міноборони фінансову допомоги для армії у розмірі 16 млн. гривень.

Окрім цього, реалізовано заходів в рамках ініціативи «Збережи життя солдату»  на загальну суму 30 млн. грн.

1. Ігор Єремеєв, Ярослав Москаленко і Степан Івахів закупили для потреб військовослужбовців з 51-ї механізованої бригади, бійці якої зараз несуть службу на Донбасі: 

500 бронежилетів;
10 біноклів;
3 прибори нічного бачення; 
5 тепловізорів; 
100 розгрузок для боєприпасів;
2000 карематів;
5000 мішків для піску.

На потреби батальйону Національної гвардії, яка дислокується у с. Нові Петрівці Київської області передали спеціально обладнану машину «швидкої допомоги», яка розрахована на використання під час бойових дій. 

На потреби першого батальйону 79-ї окремої аеромобільної бригади - виділили 756 тис. грн. на закупку 360 комплектів сучасної військової форми для десантників, а також 2 тепловізорів.

2. Ігор Єремеєв, Ярослав Москаленко і Степан Івахів на потреби 25-ого батальйону «Десна», який наразі готується до відправки в зону АТО наразі закупляють 460 бронежилетів 4-го рівня захисту, а на суму  150 тис. грн. закуплено карематів та мішків для піску. 

3. Ігор Єремеєв, Ярослав Москаленко і Степан Івахів передали на потреби 11-го батальйону тероборони ЗСУ 60 бронежилетів і 5 дизельгенераторів.

4. Степан Івахів придбав 50 бронежилетів, кілька радіостанцій та необхідних у побуті речей військовим ковельської частини сухопутних військ А2042.

5. Ярослав Москаленко передав 250 бронежилетів 4 рівня захисту, 15 професійних рацій і засоби спостереження українським військовим Білоцерківського батальйону, Березанському батальйону "Київ-11" та іншим формуванням. Крім того депутат виділив першому батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Київщина» (Вишгородський район)  на перші потреби спонсорську допомогу у розмірі 400 тисяч гривень. Батальйон відбув  на передову у Луганську область (106 добровольців). 

6. Юрій Шаповалов передав бійцям 79-ої та 95-ої окремої аеромобільної бригади спеціальні тепловізори для потреб військових (загальна вартість 100 тис. грн). 36 військовослужбовців Національної Нацгвардії, які повернулися із зони АТО за високий героїзм і витримку отримали грошові винагороду від народного депутата (загалом 18 тис. грн.).

7. Василь Ковач закупив обмундирування для закарпатського батальйону (72 добровольців), який выдправили у зону АТО.

8. Віктор Пилипишин перерахував 154 тис. грн. на рахунок Міноборони. Передано 1 200 000 грн. на закупівлю обмундирування, обладнання та іншого. Завезено і особисто передано продукції на 24 тис. грн. та 33 шт. бронежилетів на суму 97 тис. грн. в 79 Миколаївську  аеромобільну бригаду,  бензинових електростанцій для руху опору м. Кіровоград на суму 25 тис. грн., продукції на 10 тис. грн.  12 Київський територіальний батальйон.  Допомога біженцям із Слов’янська (с. Коцюбинське, вул. Лісна 21-А)  120 чол. (з них 50 дітей) овочі на суму 1897 грн., передача овочів в даному об’ємі планується проводити щотижнево. Передано овочів у військові частини 1492, 2299, 3027, 3030, 3066, 3078 на суму 90 050 грн. 28 тис. грн. перечисленні на військову частину с. Семиполки Броварського р-ну Київської області. Перераховано на придбання бронежилетів  66 300 грн

9. Володимир Литвин (Фонд Литвина «Майбутнє Полісся»)  виділив сім`ям загиблих військовослужбовців, дружинам військових -  36 тис. грн.  На потреби військовослужбовців Новоград-Волинського гарнізону -15 тис. грн. На потреби 30-ої механізованої бригади передано 50 бронежилетів, розгрузки, біноклі нічного бачення та оптику, камуфляж, берці, аптечки, інший одяг, білизну, спальні мішки на потреби 30-ої механізованої бригади. Також для військовослужбовців, що служать на Луганщині, надав 70 бронежилетів, 50 розвантажувальних жилетів, 70 комплектів форми, два біноклі нічного бачення і дизель-генератор .

10. Володимир Дудка закупив на потреби лікування поранених бійців 79-ої окремої аеромобільної бригади партію необхідних ліків. Депутат також надав допомогу щодо забезпечення продуктами харчування та ліками біженців з Донецької та Луганської областей, які поселилися в селищі Коцюбинське Київської області. Допомогу було надано на загальну суму понад 13 тисяч гривень.

11. Ігорем Єремеєвим і Степаном Івахівим  родинам трьох загиблих під Волновахою військовослужбовців-волинян з 51-ої бригади  виділено  по 100 тис. грн.. матеріальної допомогу кожній родині.

12. Сергій Мартиняк організував та забезпечив кілька поїздок матерів та дружин з Рожищенського, Луцького, Локачинського, Турійського та Горохівського району до 51-ї окремої механізованої бригади, що дислокується у Миколаївській обл. на військовому полігоні Широкий Лан. Також, депутат закупив 10 бронежилетів та оптичні приціли з приладами нічного бачення для потреб волинських правоохоронців, які несуть службу в зоні проведення АТО.

13. Сергій Лабазюк закупив 5 сучасних портативних радіостанцій військовій частині А3013.  На потреби 7-го Хмельницького батальйону територіальної оборони, які служать у зоні АТО будо передано кілька десятків бронежилетів 4 і 5 класу захисту, камуфляжі, ліхтарі, електростанцію, медикаменти, продукти харчування, інші потрібні речі. Разом з тим, для жителів Святогірська було відправлено 14 тонн гуманітарної допомоги.

14. Віктор Развадовський закупив два десятки високоякісних бронежилетів для спорядження правоохоронців Житомирщини, які нестимуть службу на Сході нашої країни у складі зведеного загону у зоні АТО. Для військовослужбовців 67 виборчого округу (Житомирського, Любарського, Романівського та Чуднівського районів Житомирської області), які приймають участь в АТО, передано медпрепарати для першої невідкладної допомоги на суму – 40 000 грн. У комісії, які створені в кожному районі округу, за участі райдержадміністрацій, районних рад, профспілок та громадських організацій для учасників АТО, передано продуктів харчування на суму 40 000 грн. Для спорядження правоохоронців Житомирщини в зону АТО, В.Развадовський вручив 8 сучасних касок англійського виробництва, які відповідають стандартам НАТО, на суму 38400 грн. На забезпечення військової частини А 1435 смт. Озерне предметами першої   необхідності надано – 10 тис. грн. Загалом парламентарій надав допомогу учасникам АТО на суму близько 680 тисяч гривень. 

15. Ярослав Москаленко на потреби 72-ої бригади у зоні АТО у липні передав 45 бронежилетів і кевларових касок, два тепловізори і дальномір, генератор, медикаменти, тонну хліба, воду, змінний одяг та інше. Разом з тим, 11-ому батальйону відправлено  9 комплектів захісних решіток для БТРів і 2 зварювальні апарати. Для потреб 72 бригади і 8 армійського корпусу передано 2 професійних приціли нічного бачення Dedal-NV на суму близько 80 000 гривень.

16. Володимир Дудка закупив для потреб поранених військовослужбовців з 51-ої механізованої бригади необхідні ліки на суму понад 40 тис. грн. За його ініціативи протягом червня – липня 2014 року військовослужбовці семи військових частин Збройних Сил України навчились надавати домедичну допомогу в бойових умовах напередодні від’їзду у зону АТО. Навчання військовослужбовців відбулося в рамках проекту «Я можу врятувати життя!». Окрім цього В.Дудка ініціював проведення на базі однієї з військових частин Києва практичних навчань з надання домедичної допомоги в умовах бойових дій для журналістів, операторів та фотокореспондентів, які працюють в зоні АТО.

17. Віктор Тимошенко надав матеріальну допомогу для придбання витратних матеріалів військовій частині А1744 для передислокації у південно-східні регіони України. За зверненням громадської організації «Розвиток Смілянщини» придбано тепловізор для добровольців батальйону «Айдар». Військовим Черкаського батальйону територіальної оборони передано 2 тепловізори, 15 рацій з гарнітурою та посиленим акумулятором, 15 розгрузок, 30 бронежилетів 4+ класу захисту, 900 футболок ,115 камуфляжів, 900 пар шкарпеток, 25 спальних мішків, чотири  тони мінеральної води, продукти харчування. Надано кошти військовій частині А1744 на ремонт автомобільної техніки, понівеченої у АТО під час виконання бойових завдань. Військовій частині А3335, особовий склад якої перебуває у зоні АТО, придбано 26 бронежилетів 4+ класу захисту та надано кошти на ремонт автомобільної техніки. 

18. У серпні Віктор Развадовський надав допомогу сім'ям учасників АТО на суму 31 500 грн. Для військовослужбовців 67 виборчого округу (Житомирського, Любарського, Романівського та Чуднівського районів Житомирської області), які приймають участь в АТО, передано 210 військових водозахисних костюмів (зразка НАТО) – 10 000 грн. У комісії, які створені в кожному районі округу, за участі райдержадміністрацій, районних рад, профспілок та громадських організацій для учасників АТО, передано матеріальну допомогу на суму 80 000 грн. На забезпечення  Батальйону «Полісся»  м. Житомир надано матеріальну допомогу у розмірі 20 000 грн. П’ятнадцять військовослужбовців отримали матеріальну допомогу на лікування та реабілітацію у розмірі – 41000 грн.

19. Сергій Лабазюк закупив для подолян, котрі сьогодні воюють на Сході, понад 70 бронежилетів, берци та іншу військову амуніцію. Окрім цього, надоно матеріальну допомогу сім’ям силовиків, які через військові дії опинилися у скрутному становищі.

20. Віктор Тимошенко передав військовослужбовцям в/ч А1815, що перебуває у зоні АТО, 5 рацій з гарнітурою та підсиленим акумулятором, 15 пар берців, GPS-навігатор, бінокль. Двічі надано матеріальну допомогу «Правому сектору Смілянщини» на організацію поїздки з  гуманітарним вантажем у зону проведення АТО. Колективу лінійного відділу міліції на станції імені Тараса Шевченка Одеської залізниці придбано 3 бронежилети 4+ класу захисту для співробітників, що відправляються у зону проведення АТО. Військовослужбовцям в/ч 3027 придбано 3 прилади нічного бачення. Активістам с. Дубіївка Черкаського району надано кошти на придбання питної води військовослужбовцям у зоні АТО. Мобілізованим до 95 аеромобільної бригади смілянам передано 4 бронежилети та 2 бінокля. Постійно діє програма підтримки військовослужбовців та їх родин, у ході реалізації якої надано допомогу 51 особі та їх сім’ям. 

Перелік ініціатив  представлений станом на 28.08.14 р. і  наразі не є вичерпним, адже проект «Збережи життя солдату» триває.