На Закарпатті пройшов завершальний етап "Вифлеємської зірочки"

14 Січень, 2016 - 10:59

У середу, 13 січня, завершився цьогорічний конкурс-огляд на краще виконання колядок серед колядницьких груп та вертепів дошкільних навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл Рахівщини, що на Закарпатті.

У попередні два дні у Великому Бичкові та Рахові співали старовинні та сучасні колядки, розігрували театралізовані дійства, пов’язані із святкуванням Різдва Христового, близько чотирьох десятків дитячих колядницьких груп.

Завершальний етап «Вифлеємської зірочки» відбувся у колишній столиці Гуцульської республіки – селищі Ясіня – за ініціативи  та сприяння народного депутата України Василя Петьовки (депутатська група "Воля народу"). В ньому взяли участь колективи дитячих садочків та шкіл Білина, Квасів, Лазещини, Чорної Тиси та Ясіня.

Розпочався конкурс співом трембіт, після чого ведуча почергово запрошувала на сцену колядників. Глядачі були у захваті від виступів малечі, яка демонструвала артистизм і майстерно грала свої ролі. Всі колядники виконували колядки і щедрівки, притаманні їхньому селу. 

При визначенні переможців конкурсу-огляду журі головну увагу звертало на автентичність колядок, рівень їх виконання, артистизм учасників, декорації та костюми. В результаті журі вирішило так: перше місце та цінний приз – пральну машину – отримали колядники з Ясінянського ДНЗ №2, другим став Білинський ДНЗ (нагорода – музичний центр), третій – Лазещинський ДНЗ ( нагорода – килим для ігрової кімнати).  

Серед шкіл найвищу оцінку отримали учні Ясінянської ЗОШ І ст. №5. Це справедливе рішення журі викликало бурхливі овації в залі. І маленькі переможці заслужено отримали для своєї школи мультимедійний проектор з екраном. На другому місці – Чорнотисянська ЗОШ І-ІІІ ст. (виграли принтер-ксерокс «3 в 1»), на третьому – Білинська ЗОШ І-ІІІ ст. (отримали музичний центр). 

Крім цього, всі колективи, які брали участь у конкурсі-огляді, були нагороджені подарунками: дитсадкам вручили розвиваючі ігри для малечі, а школам – набір таблиць для навчання.  І, звісно, жоден колядник не залишився без солодощів.

На початку дійства та перед врученням нагород учасників та всіх присутніх від селищної ради вітав селищний голова Едуард Зелінський, а від народного депутата України Василя  Петьовки – його помічник Михайло Штефко.

Теги: