Степан Івахів ініціював створення Набережної Героїв на березі Турії

4 Травень, 2016 - 13:19

У Ковелі, що на Волині, облаштують рекреаційну зону на березі Турії. Ініціатором проекту, який підтримала міська влада та ковельчани, є народний депутат, заступник голови депутатської групи "Воля народу" Степан Івахів. А втілювати ідею розпочали з прибирання саме на тому місці, де невдовзі з'явиться організований простір для відпочинку ковельчан.

 Аби долучитися до толоки потрібно небагато: гарний настрій та бажання зробити своє місто чистим. Про допоміжний інвентар та техніку подбали організатори — міська влада та благодійний фонд “Патріоти Волині”.

  “В минулому році на День міста Степан Петрович Івахів подарував місту сертифікат на 2 млн. гривень, і поставив завдання, щоб на ці кошти була побудована Набережна героїв. Ми не знали, як саме це має виглядати і запропонували, щоб ковельчани самі надавали свої пропозиції. І, врешті, до нас надійшла пропозиція побудувати цю набережну саме в цьому місці. І ми зрозуміли, що нам дійсно треба до цього долучитися і направити кошти з благодійного фонду саме на цю рекреаційну зону”, - каже директор благодійного фонду “Патріоти Волині” Денис П'ятигорець.

  До роботи взялися жваво і відповідально: вирубували чагарники, прибирали сміття. Спецтехніка комунальників розрівнювала територію для спортивних майданчиків - їх у проекті благоустрою водосховища передбачено кілька.

  “Даним проектом передбачається велосипедна та пішохідна доріжки (суміщені), також - спортивні майданчики : 2 волейбольні і один футбольний. А також пляж — орієнтовно на 800 чоловік...”, - розповідає директор ПП “Ковелькомунпроект” Віктор Дубина.

  Місце для облаштування рекреаційної зони на березі Турії вибрали не випадково.

  “За моєю спиною — один з найбільш густонаселених районів міста. Це багатоповерхова забудова. І людям немає куди ходити відпочивати. Тому й було прийнято рішення, що для мешканців вулиці Володимирської і для мікрорайону “Ковельсільмашу” зробити таку гарну зону відпочинку. Це ідея, яка втілиться в життя”, - говорить Ковельський міський голова Олег Кіндер.

  На заклик організаторів активно відгукнулася молодь — студенти та учні навчальних закладів Ковеля, мешканці прилеглих житлових масивів.

  “Ми йшли з дуже гарним настроєм. Настільки сьогодні гарна сонячна погода... Ми дуже раді, що ми можемо допомогти своєму місту — прибрати, щоб була тут гарна зона відпочинку...”, - ділиться враженнями студентка Ковельського медичного коледжу Ліка Старченко.

  “Спочатку прочитали оголошення на під'їзді. Думаю: треба зібратися і піти. Потім побачив в інтернеті, що люди ніби збираються, все серйозно... Звісно, що не можна таку подію пропустити. Це ж наш район. Так що — треба щось робити..”, - каже учасник АТО, оборонець Донецького аеропорту Віталій П'ясецький, який прийшов на толоку з донькою.

  Порив молоді - зробити своє місто чистим - підтримали і люди поважного віку.

  “Моя дочка сказала, що організовується тут така толока. Ми дуже зацікавлені, бо ми недалечко живемо, поруч. І ми весь час ходимо на цю територію відпочивати. Тут весь час гуляємо. Тому прийшли, щоб впорядкувати нашу територію... Дуже хочеться, щоб було тут щось гарне на цьому місці...”, - говорить жителька Ковеля Надія Ярова.

  Ударно попрацювавши, учасники толоки зі смаком ласували солодощами та зігрівались чаєм. Рекреаційну зону на березі водосховища у Ковелі облаштують вже до Дня міста, у липні поточного року.

Теги: