Віктор Развадовський привітав 18-ї Окрему авіаційну ескадрилью з 70-річчям

18 Липень, 2016 - 10:04

15 липня у Житомирі ветерани 18-ї Окремої авіаційної ескадрильї управління та зв'язку відзначили 70-ліття утворення свого військового підрозділу.

Саме цього дня 1946 року на Смоковці (східній частині Житомира) згідно з Директивою генерального штабу Збройних Сил тодішньої країни у складі 8-ї Механізованої Армії (з 1957 року - Танкової Армії, а з 1993 року - 8-го Армійського корпусу Збройних Сил України), виокремленої з Київського воєнного округу та підпорядкованої Прикарпатському воєнному округу, була створена 18-та Окрема вертолітна ескадрилья. Більшість її льотного та інженерно-технічного складу склали учасники Другої світової війни, які надійно забезпечили бойову міць 23-ї та 31-ї танкових, 11-ї та 32-ї механізованих дивізій.

У 1969 році ескадрилья надала неоціненну допомогу жителям Івано-Франківської та Львівської областей, які потерпали від повеней. Дива героїзму вертольотчики 18-ї ОАЕ продемонстрували і під час бойових дій в Афганістані (1979-89 рр.), врятувавши тисячі життів своїх бойових побратимів. Величезною мірою завдяки їх жертовності вдалося запобігти куди масштабнішим трагічним наслідкам Чорнобильської катастрофи.

Найщиріші вітання, слова вдячності за славні вчинки та побажання добра ветеранам ескадрильї адресував учасник бойових дій в Афганістані, ліквідатор наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, народний депутат України (депутатська група "Воля народу") Віктор Развадовський. А також, для організації відзначення на належному рівні ювілейної дати, він надав їм посильну фінансову допомогу.

До слова, Віктор Развадовський уже звично багато уваги приділяє військовим частинам Житомирщини. Так, нещодавно він придбав та передав розташованій в смт Озерному військовій частині Повітряних сил ЗСУ багатофункціональний кольоровий принтер, футбольні, волейбольні, баскетбольні м'ячі, волейбольну сітку та тенісні набори.