Віктор Развадовський закликає відмовитися від змагань у словесному патріотизмі та єдиним фронтом протистояти ворогам України

15 Лютий, 2016 - 10:23

На заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав цьогоріч до селища міського типу Любар, що на Житомирщині, прибуло біля три сотні учасників війни в Афганістані та кілька десятків вдів їх бойових побратимів з Житомирського, Любарського, Романівського, Чуднівського районів і міста Житомира.

Уже вкотре за 27-літню історію залишення радянськими військовими чужої і незрозумілої для нас мусульманської східно-азійської країни така зустріч стала можливою завдячуючи представнику депутатської групи "Воля народу" Віктору Развадовському.

Як зауважив керівник Спілки ветеранів Афганістану Житомирщини Павло Ментов, "наше афганське братство, з великою пошаною відноситься до тих, хто досяг високих кар'єрних успіхів і не забув колег по солдатському афганському минулому. Весь цей час з нами наш народний депутат, наш брат по зброї Віктор Йосипович. І в горі, і в радості. Звання "народний" у нього написано не лише у посвідченні, а найперше у його душі, його серці та вчинках. З ним ми і в бій не вагаючись підемо, і в цивільному житті почуваємо себе впевненіше".

"Хочу щиро подякувати учаснику бойових дій в Афганістані Віктору Развадовському за його милосердя та повсякчасну матеріальну турботу про бойових побратимів, їх вдів, сім'ї та родини, - долучилася до розмови мати двох дітей, вдова Олена Уманець. - І цього року, попри надзвичайно складне соціально-економічне становище в країні, він зумів надати посильну фінансову допомогу на території свого виборчого округу усім нам (а це десь 700-м землякам, - авт.). Бажаю йому міцного здоров'я, довгого щасливого і мирного віку, достатку, вдячності від людей та Божого благословення".

Урочиста частина зібрання розпочалася організованою пішою ходою головною вулицею селища у супроводі оркестру, покладанням квітів до пам'ятних знаків, встановлених на честь полеглих учасників бойових дій на території інших держав, представників Небесної сотні, сьогочасних захисників Незалежної України від російських агресорів і доморощених колаборантів та вшануванням пам'яті українських героїв хвилиною мовчання.

Під час мітингу виступаючі нагадали, що тільки за офіційною статистикою з території України московським кремлівським керівництвом на війну в Демократичну Республіку Афганістан (ДРА) було мобілізовано 160 тисяч військовослужбовців, або кожен четвертий. З них майже 2,5 тисяч загинули на полі бою, не встигнувши здійснити власні світлі людські мрії (хоч незалежні дослідники втрат радянської армії вважають такі дані заниженими у десять разів).

"3,5 тисяч учасників афганської війни наразі захищають нашу Батьківщину від підступного вторгнення північно-східного агресора. 126 із них за територіальну цілісність та незалежність України уже віддали життя. У тому числі і лідер Восьмої "афганської" сотні на Євромайдані, командир другої "афганської" роти Добровольчого батальйону "Айдар", Герой України Олег Міхнюк. На жаль, як і три десятки років тому, демобілізуючись із фронту, учасники АТО знову зіштовхнулися з "афганським синдромом" - відчули себе непотрібними в тилу. Дуже не хочеться вірити, що такий стан речей - свідомий крок наших чиновників. Але навіть якщо це нерозумне, недалекоглядне, безвідповідальне ставлення держави до захисників нашої країни, від того не легше. Змушений нагадати їм, що 160 тисяч учасників бойових дій в Афганістані та 130 тисяч учасників АТО - потужна сила, у спільному пориві здатна відіграти вирішальну роль в історії новітньої України, - зауважив Павло Ментов. - З нами Бог, Україна, і наше бойове братство!"

Його підтримав наступний промовець - перший заступник керівника Житомирської обласної спілки учасників та ветеранів АТО "Схід" Валентин Доброхотов: "Для мене 15 лютого 2016 року - перш за усе 27-ма річниця виведення радянських військ з Афганістану. Я виріс у сім'ї учасника бойових дій в ДРА: у 1980-82 та 1984-86 роках ту війну проходив мій батько. Як і він тоді, так я сьогодні не очікував, що з чесністю, порядністю та справедливістю на передовій виявиться на порядок краще. Приємним виключенням із цього для нас виявився Віктор Развадовський. Це рідкісний випадок, коли державний муж оперативно пішов нам на зустріч. Спасибі йому за активну підтримку учасників АТО, їх родин та за допомогу у становленні нашого громадського руху".

Високо оцінивши воєнний та життєвий досвід ветеранів війн в Афганістані, Іраку, Югославії та інших країнах, Валентин Доброхотов запевнив: "Ми рівняємося на них, ми формуємося на героїчних розповідях про цих бійців. І як би хто не старався нас роз'єднати, протиставити, ми залишимося єдиним бойовим братством: і для ворогів України, і для недалеких вітчизняних чиновників усіх рангів".

Віктор Развадовський підтримав погляд воїнів-"афганців" на 15-те лютого як свято повернення додому. Причому уточнив, що з одного боку воно трагічне, адже чужа афганська війна забрала життя та здоров'я десятків тисяч його бойових побратимів. А з іншого - це данина мужності, героїзму, відданості військовому обов'язку, патріотизму та істинній чоловічій дружбі.

"Я радий цій зустрічі, вдячний усім за те, що знайшли час, терпите фізичний біль щоб тільки знову бути разом.

На жаль, другий рік поспіль ми зібралися в умовах воєнного стану для нашої Батьківщини. У зв'язку з цим і настрій відповідний - не той, який мав би бути на таких заходах. Неабиякого смутку додає і те, що Україна стала об'єктом агресії з боку того, з ким ще зовсім недавно ми стояли пліч-о-пліч.

Відрадно, що у цей складний час і ветерани бойових дій в Афганістані, і представники нового покоління нашої незалежної країни єдиним фронтом стали на захист неньки-України. Вітаю зусилля учасників бойових дій на території інших держав та учасників АТО щодо єднання в одне бойове братство. Такий крок - істинно правильна відповідь на закиди тих, хто намагається розділити нас з середини українського суспільства та у такий спосіб послабити обороноздатність нашої української Вітчизни.

І в Демократичній Республіці Афганістан, і нині на Донбасі наші солдати та офіцери найперше керувалися та керуються почуттям безкорисної відданості своїй Батьківщині. І за чиїсь політичні помилки їх у жодному разі не можна засуджувати. Хоч би тому, що ці помилки - не їх вина. Вони - їх біда та трагедія. І у 1979-89 роках, і у наш час.

Зважаючи на це, закликаю усіх раз і назавжди відмовитися від змагань у словесному патріотизмі та єдиним фронтом протистояти ворогам нашого народу і країни. Тільки так ми здобудемо перемогу, тільки так з найменшими втратами виборемо мир, тільки так побудуємо щасливу заможну, правову, європейську Україну", - наголосив у своєму виступі учасник бойових дій в Афганістані, ліквідатор аварії на ЧАЕС, народний депутат Віктор Развадовський.

Завершився захід концертною програмою місцевих аматорів та українського гурту військово-патріотичної пісні "КОНТИНГЕНТ" в районному Будинку культури.

"Те, що ця легендарна група сьогодні з нами - чергове переконливе свідчення поваги до нашого бойового братства, його лідера генерал-полковника, переатестованого службовця першого рангу української поліції Віктора Развадовського. Завдяки його та ще одного нашого бойового побратима Миколи Томенка спільній законодавчій ініціативі тепер учасники бойових дій отримали право на додаткову - до того ж оплачувану - двотижневу відпустку", - сказав полковник запасу, голова СВА Житомирщини Павло Ментов, вручаючи Віктору Йосиповичу почесну нагороду від Верховного Головнокомандувача ЗС України.