За підтримки Степана Івахіва на Волині відкрили пам’ятник «Борцям за волю України»

26 Серпень, 2016 - 12:13

Ковельчани до цього історичного дня йшли довгих дев’ятнадцять років. Саме в 1997 році біля кафе «Казка» на бульварі Лесі Українки було встановлено символічний камінь, де мав повстати пам’ятник «Борцям за волю й незалежність України». А попередньо, зовсім поряд, сотником Української повстанської армії Костянтином Осіюком уперше в Ковелі був піднятий жовто-блакитний прапор. І ось тепер ковельчани і гості міста стали учасниками урочистої церемонії відкриття величного пам’ятника «Борцям за волю України». 
    
Подарував його місту народний депутат України, заступник голови депутатської групи "Воля народу" Степан Івахів. Він виступив меценатом довгоочікуваного монументу – символу патріотизму і незламності українського народу, відродження української нації, який також засвідчує нашу шану простому вояку, що в різні важкі для країни часи, в тому числі й криваві, віддав власне життя за волю і незалежність рідної Батьківщини –  України. А розробив проект пам’ятника творчий колектив ПП «Кузня Росич» села Рокитне, що на Київщині. Помічник народного депутата Наталія Маленицька у своєму вітальному слові розповіла, що автором ідеї виступив волонтер, людина, яка пройшла Майдан, керівник «Кузні Росич» Юрій Виродов, а також, що він створив ескіз майбутнього пам’ятника за покликом серця і болем власної душі. На жаль, Юрій Іванович не зміг приїхати до Ковеля і побачити на власні очі кінцевий результат свого задуму, бо відбув на фронт з черговою гуманітарною допомогою.   

Міський голова Олег Кіндер запевнив ковельчан, що цей пам’ятник – шана Героям – учасникам визвольного руху, ветеранам війни і нашим новітнім Героям – бійцям АТО та революції Гідності. 
    
Олег Кіндер і Наталія Маленицька урочисто відкрили новозбудований такий вистражданий десятками років пам’ятник «Борцям за волю України». І в ту мить всі присутні побачили, що кожен його елемент нагадує про події, які пробудили українську націю, які привели нашу державу до незалежності. 
    
Благочинний Ковеля УПЦ КП Анатолій Александрук разом із місцевим духовенством освятив монумент і всі хором заспівали «Многії літа». А муніципальний духовий оркестр заграв державний гімн України і тоді гучно залунала над Ковелем у виконанні численних учасників урочистості «Ще не вмерла Україна…». Потім до пам’ятника лягли живі квіти. Спершу від представників влади міста і районі, а потім і решти присутніх. Із букетом троянд вклонився символу незламності, свободі та незалежності української нації  і заступник голови Волинської обласної державної адміністрації, Ковельський міський депутат  Сергій Кошарук. 
    
А опісля біля підніжжя пам’ятника «Борцям за волю України» учасники цивільного корпусу «Азов» у місті Ковель під керівництвом Олександра Філона  виголосили присягу вірності держави.

Теги: