Завдяки Юрію Шаповалову у кременчуцькому пологовому будинку з’явилось сучасне медичне обладнання

3 Червень, 2014 - 14:12

Народний депутат України, член депутатської групи «Суверенна Європейська Україна»  Юрій Шаповалов відвідав Міський пологовий будинок, де вручив колективу пологовому будинку апарат «Центрифуга лабораторна медична РС – 6 та ротор РК 4 х 750». Технічні можливості даного апарата дають можливість зробити діагностику крові та  провести плазмоферез, а також використати його для заготівлі автоплазми.

Головний лікар пологового будинку Ярослав Прокопчук зазначив, що заклад мав велику потребу в цьому апараті, адже він допомагає вивчити кров жінки на різних стадіях вагітності та відповідно зробити майбутні прогнози щодо проходження періоду виношування дитини, а також здоров’я її малюка. До цих пір для обстеження плазми у пологовому будинку застосовували подібну центрифугу, яку багато років тому було передано зі станції переливання крові. Нею користувалися довго, часто ремонтували. Наразі ж ніякому ремонту старий апарат вже не підлягає, адже його термін експлуатації давно вийшов за межі можливого. Ярослав Прокопчук наголосив, що відтепер проблема діагностування крові та заготівлі автоплазми у Міському пологовому будинку буде повністю вирішена. Саме за це він висловив Юрію Шаповалову, який особисто придбав медичний апарат.

Нардеп від Кременчука Юрій Шаповалов відмітив, що в останні роки впроваджував чимало проектів, направлених на покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я міста, на наближення медичних послуг до рівня європейських. У планах – зробити ще більше. Є надія, що після проведення відповідних реформ, над якими наразі активно працюють на державному рівні, органи  місцевого самоврядування отримають більше фінансових можливостей, а місцеві податки підуть на вирішення міських потреб.