Збережи життя солдату: В Ірпені відкрили відділення для комплексної реабілітації військових з ампутаціями

24 Грудень, 2016 - 18:29

Сьогодні, 24 грудня, в Ірпені Київської області відбулося урочисте відкриття відділення Клініки реабілітації професійної патології та нетрадиційних методів лікування Військово-медичного клінічного центру професійної патології особового складу ЗСУ. Створення комплексу, профінансованого за позабюджетних кошт, стало можливим завдяки меценатам, народним депутатам із групи "Воля народу" Ярославу Москаленку та Степану Івахіву в рамках кампанії "Збережи життя солдату".

За словами Я.Москаленка, ідею про створення унікального для України відділення рік тому запропонувала народний депутат Оксана Корчинська. Для реалізації намічених планів було обрано порожнє і застаріле крило Ірпінського військового госпіталю. Дану пропозицію підтримав головний лікар Андрій Кіх, після чого розпочалися відповідні роботи з реалізації наміченого проекту. Символічним кроком стало активне залучення до виконання будівельних робіт демобілізованих ветеранів АТО. Загальний кошторис склав близько двох мільйонів гривень.

До сьогоднішнього дня такого рівня адаптованості для повноцінного лікування і реабілітації людей з обмеженими можливостями в українських госпіталях ще не було. Кожен елемент нового відділення - від розмірів дверних пройомів до кольору стін - визначався профільними медичними спеціалістами для максимальної зручності пацієнтів. Одночасно заклад зможе приймати до 10 людей, але з часом заплановано розширення до 15. 

Зроблено все можливе, аби учасники бойових дій із обмеженими можливостями в подальшому могли повернутися до нормального життя. Відділенням зможуть скористатись не тільки військовослужбовці Збройних сил, а й Міністерства внутрішніх страв і добровольчих батальйонів з усієї України. 

В урочистому відкритті також взяли участь ветерани АТО, представники Міноборони, волонтери, громадські активісти. 

Нагадаємо, навесні 2014 року нині покійний Ігор Єремеєв разом із своїми соратниками започаткували кампанію допомоги українським військовим "Збережи життя солдату". Протягом 2,5 років вже було надано допомоги на десятки мільйонів гривень. Як наголосив Ярослав Москаленко, кампанія діятиме до звільнення окупованих територій.