Литвин

У мовному конфлікті щодо освітнього закону позиція України має бути однозначною – Володимир Литвин

Народний депутат Володимир Литвин (депгрупа “Воля народу”) переконаний, що резонанс навколо мовної статті нового закону про освіту має навчити українську владу відстоювати національні інтереси.

“Це вкотре, коли Україна зіштовхнулася із несприйняттям свого рішення сусідами. Ми маємо парадоксальну ситуацію. У виступах румунців та угорців є позитивний момент. Українська влада повинна вчитися обстоювати інтереси людей, свої державні та національні інтереси”, – пояснив політик в ефірі телеканалу “112 Україна”.

Для успіху реформам не вистачає загальної стратегії – Володимир Литвин

Народний депутат Володимир Литвин (депгрупа “Воля народу”) закликає владу дотримуватися загальної стратегії щодо проведення реформ та розвитку держави вцілому. Про це він заявив в ефірі телеканалу “News One”: “Кожен міністр очолює галузь і починає свої реформи сам по собі. Активність його роботи залежить тільки від нього. Президент, прем’єр, Рада національної безпеки і міністри мають більше співпрацювати між собою”.

Володимир Литвин зафіксував фальсифікацію закону “Про освіту”

Народний депутат Володимир Литвин (депгрупа “Воля народу”) заявив про фальсифікації у законі “Про освіту”. 

Зокрема, він назвав порушення, яке виявив. “У законі “Про освіту” на вимогу депутатів була зафіксована зарплата у три мінімальні оклади. Разом з тим під час підписання закону у прикінцевих положеннях виявилася норма про підвищення зарплати до 2023 року і вийти на чотири прожиткових мінімумів. Це нахабне фальшування закону України”, – обурено наголосив парламентарій на пленарному засіданні ВР.

Хаос в земельній сфері загрожує Україні перетворенням на країну монокультур - Володимир Литвин

На думку народного депутата Володимира Литвина (депгрупа “Воля народу”) українська землявимагає захисту і не готова до запровадження ринку.

“Якщо людина має акт на право приватної власності на землю, вона має право розпоряджатися нею", - вважає політик. Водночас він підкреслив, що для запуску ринку землі не вистачає низки елементів. 

Викладання і вивчення державної мови є не правом, а обов’язком – Володимир Литвин

Народний депутат Володимир Литвин (депгрупа “Воля народу”) вважає очевидною й очікуваною реакцію Угорщини на закон “Про освіту”, а саме на статтю 7, де йдеться про мову навчання і мову викладання. “Наші сусіди вхопилися за статтю Конституції, яка зазначає, що не можуть прийматися рішення, які погіршують ситуацію, у тому числі у мовному питанні. Бо якщо раніше вони навчалися угорською мовою, то тепер їм пропонують вивчати угорську мову.

Україні не має розраховувати на те, що ми будемо державою-клієнтом на утриманні західного світу - Володимир Литвин

Народний депутат Володимир Литвин (депгрупа “Воля народу”) вважає добрим знаком згадування України Дональдом Трампом на Генасамблеї ООН. “Це багато значить, оскільки ми розуміємо, що США – це планетарна країна. До того ж сам факт рішення сенату про виділення Україні коштів також добре. Це велитенська сума”, – сказав політик в ефірі телеканалу “112 Україна”. 

Напрям руху і діяльність української влади регулює МВФ – Володимир Литвин

Народний депутат Володимир Литвин (депгрупа “Воля народу”) констатує той факт, що напрям руху і діяльність влади загалом регулює у визначених межах МВФ. “Адже МВФ заявив, що не буде чергового траншу, якщо не буде пенсійної, земельної реформи, приватизації “жирних” об’єктів і боротьби з корупцією. З останнім пунктом абсолютно треба погодитися. Всі інші рішення має приймати українське суспільство”, – заявив політик в ефірі телеканалу “News One”. 

Крім збільшення терміну навчання в школі, обов’язково потрібно змінювати підхід - Володимир Литвин

На думку народного депутата Володимира Литвина (депгрупа “Воля народу”) проблема запровадженої 12-річної початкової освіти полягає в тому, що давати дітям на завершальному етапі навчання. “Чого навчати цих 12 років? Ані педогаги, ані автори цієї просвіти не мають уяви, яким змістовним наповненням будуть ці роки. Якщо початкові класи будуть продовженням дитячого садка, то тоді все зрозуміло”, – зазначив він в ефірі телеканалу “Рада”.

Володимир Литвин прогнозує бурхливе обговорення медичної та пенсійної реформ

Народний депутат Володимир Литвин (депгрупа “Воля народу”) очікує бурхливих дебатів та обговорень перед голосуванням за медичну та пенсійну реформу. І наголошує, що квапитися у цих питаннях не треба. “Я думаю, що при прийнятті таких доленосних рішень, які будуть зачіпати інтереси всього суспільства, треба діяти за принципом – поспішай повільно”, – сказав він в ефірі телеканалу “News One”. 

Треба вести дискусію не про роки навчання у школі, а про зміст програми - Володимир Литвин

Народний депутат Володимир Литвин (група "Воля народу") переконаний, що замість дискусії про кількість років навчання у школі потрібно вести розмову про зміст навчальної програми. Про це він заявив в ефірі телеканалу "News One".

"Які програми будуть запропоновані. Наскільки це дозволить підготувати до життя і забезпечить прищеплення знань. Адже у країнах, де практикують довготривале навчання, є проблема з працевлаштуванням молоді", - зазначив політик.

Сторінки

Підписатися на RSS - Литвин